راهنمای خرید سینک ظرفشویی


۱. اندازه سینک:

اولین موضوعی که باید در خرید سینک ظرفشویی در نظر داشته باشید، اندازه آن است. ابعاد سینک باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به راحتی ظروف خود را در آن شستشو دهید. همچنین، باید به اندازه آشپزخانه و فضای موجود در آن نیز توجه کنید.


۲. جنس سینک:

جنس سینک ظرفشویی نیز باید در خرید آن مد نظر داشته شود. سینک ظرفشویی معمولاً از فلزات مختلفی مانند استیل ضد زنگ، مس، برنز و... ساخته می‌شود. بهترین جنس برای سینک ظرفشویی طبق تجربه‌های کاربران، استیل ضد زنگ است که به دلیل دوام و مقاومت بالا، بیشترین محبوبیت را دارد.همچنین سینک از جنس شیشه و گرانیت هم در بازار موجود است.

۳. نوع سینک:

سینک ظرفشویی در نوع‌های مختلفی مانند سینک دو لگنه، سینک یک لگنه، سینک تکی و... تولید می‌شود. انتخاب نوع سینک به دلیل نیاز شما به تعداد لگن‌ها و فضای موجود در آشپزخانه متفاوت است. سینک دو لگنه برای افرادی که بیشتر از یک لگن نیاز دارند و سینک یک لگنه برای افرادی که فضای کمتری در آشپزخانه دارند مناسب است.

برای مشاهده و خرید سینک تک لگن کلیک کنید

برای مشاهده و خرید سینک دو لگن کلیک کنید


۴. عمق سینک:

سینک ظرفشویی با عمق های متفاوت در بازار ارائه می شود که به نسبت سلیقه و کارایی برای هر شخص متفاوت است.سینک ها به نسبت عمقشان به سه دسته تقسیم می شوند.

  • سینک با عمق 10-13 : سینک های معمولی که در بیشتر برندها لوازم نصب و همچنین سوراخ بر روی سینک ندارند.همچنین زیرآب تخلیه کوچکی دارند.

برای مشاهده و خرید سینک معمولی کلیک کنید

  • سینک با عمق 14-16 : سینک های نیمه فانتزی نامیده می شوند که عمق لگن نسبتا بزرگی دارند و خروجی های آب اتوماتیک بزرگی دارند و یک تکه پرس می شوند.

برای مشاهده و خرید سینک با عمق 15 کلیک کنید

  • سینک با عمق 17-22 : سینک های فانتزی نامیده می شوند که عمق لگن بسیار عمیقی دارند. ضخامت ورق بیشتری دارند و همچنین روش ساخت متفاوتی دارند و دو تکه پرس می شوند.

برای مشاهده و خرید سینک با عمق 22 کلیک کنید

۵. نوع نصب:

نوع نصب سینک نیز باید در خرید آن مد نظر باشد. سینک ظرفشویی معمولاً به دو روش نصب می‌شود: روش نصب بر روی کابینت (روکار) و روش نصب زیر کابینت( توکار). در صورتی که فضای کابینت شما کم است، بهتر است سینک را زیر کابینت نصب کنید. همچنین، روش نصب سینک باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به راحتی آن را نصب کنید و همچنین قابلیت تعویض آن در صورت نیاز را داشته باشید.

برای مشاهده و خرید سینک توکار کلیک کنید

برای مشاهده و خرید سینک روکار کلیک کنید


۶. طرح سینک:


طرح سینک ظرفشویی نیز می‌تواند در خرید آن مد نظر شما باشد. سینک‌ها با طرح‌های متفاوتی مانند طرح دو جداره، طرح یک جداره، طرح مدرن و... تولید می‌شوند. برای انتخاب طرح سینک، باید به طرح کلی آشپزخانه و سبک دکوراسیون آن توجه کنید.


۷. قیمت سینک:


قیمت سینک ظرفشویی نیز می‌تواند در خرید آن مد نظر شما باشد. هزینه سینک باید با بودجه شما منطبق باشد و بهتر است از برندهای معتبر و مشهور برای خرید سینک استفاده کنید. با این حال، باید به یاد داشته باشید که قیمت بالاتر همیشه به معنای کیفیت بالاتر نیست و باید با دقت به جزئیات مربوط به سینک توجه کنید.

۸. ضخامت ورق:

در بازار سینک با ضخامت های متفاوتی وجود دارد . به این نکته باید توجه کرد که هرچه ضخامت بیشتر مقاومتسینک هم بیشتر است.

ضخامت هایی که بیشتر در بازار هستند شامل: 0.6 میلی متر ، 0.9 میلی متر ، 1 میلی متر می باشد.

برای مشاهده و خرید سینک با ضخامت 1 میلی متر کلیک کنید.

برای مشاهده و خرید سینک با ضخامت 0.6 میلی متر کلیک کنید.

۹. جهت لگن سینک:

سینک  به صورت کلی دو نمونه است لگن سمت راست و لگن سمت چپ که به نسبت راحتی خود میتوان انتخاب کرد.

در نهایت، با توجه به موارد فوق، می‌توانید بهترین سینک ظرفشویی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. بهتر است قبل از خرید، نظرات کاربران و تجربیات آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را در خرید سینک ظرفشویی بگیرید.